12
May

Freelance Post Prodüksiyon ve Video Kurgu

Prodüksiyon sürecinde elde edilen görüntü, fotoğraf, ses gibi işitsel ve görsel malzemelerin bilgisayar yardımı ile Pre-Prodüksiyon sürecinde harmanlanarak son haline gelmesine Post-Prodüksiyon denir. Post prodüksiyon aşamasında görsel ve işitsel malzemeler bir araya getirilmektedir. Kısacası video kurgu işlemi yapılmaktadır. Kurgu, videonun post prodüksiyon sürecini tam anlamıyla etkilemektedir. Bu yüzden de projenin düzgün bir şekilde devam edebilmesi açısından önem arz eden bir servistir. Ayrıca post-prodüksiyon aşamasında yalnızca video kurgu işlemi yapılmamaktadır. Bunun yanında görsel ve işitsel efektler videoya eklenmektedir. Eğer gerekli ise renk iyileştirilmesi ve düzenlemesi yapılmaktadır. Oldukça tecrübe ve emek gerektiren post-prodüksiyon süreci, genellikle prodüksiyon aşamasından daha da uzun sürmektedir.

Video edit ise genel olarak hazır bir videonun üzerinde değişiklik yapmaktır. Tam anlamıyla istenmeyen bir bölümü değiştirmek ya da düzenlemek amacıyla gerçekleştirilen işlemlerin bütünüdür. Aslında bir nevi video düzenleme olarak da ele alınabilir. Fakat montaj ile karıştırılmaması oldukça önemlidir. Video editleme işlemi biraz uzun sürebilmektedir. Siz değerli müşterilerimizin istediği edit şekline göre de işlemler uzayabilir.

Video prodüksiyon süreci gerçekleştikten sonra video hazır hale gelir. Ardından müşterilerimizin beğenisine sunulur. Eğer videolara eklemek veya çıkarmak istediğiniz görsel veya işitsel materyaller varsa videolarda gerekli revizyonlar gerçekleştirilmektedir.

serkankarakoyun.com bünyesinde kurgu, görsel efekt ve renk gibi alanlarda gerçekleştirmiş olduğumuz tüm hizmetlerimizde; profesyonel bir post prodüksiyon hizmeti sağlamaktayız. Post prodüksiyon kategorisinde yer alan kurgu ve video edit birimimiz, kuşkusuz videonun işlenmesi ve izlenebilir hale gelmesinde önemli bir yere sahiptir. Bunun yanında insanların bilinç altındaki düşüncelerine ve duygularına yakın videoların ortaya çıkabilmesi için devreye giren kurgu ve video edit hizmetimiz dijital medya sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Kurgu ve video edit hizmetimizde nitelikli çalışmalara imza atmaktayız. serkankarakoyun.com olarak modern tasarımlar eşliğinde video prodüksiyon hizmeti sunmamızın yanında, ürettiğimiz her bir projede; yenilikçi anlayışını ve deneyimlerimizi birleştirerek amaca yönelmekteyiz. Sizlerde serkankarakoyun.com’un deneyimli hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.