06
Nis

Prodüksiyon Nasıl Yapılır?

Genel olarak videoların çekilmesi ve daha sonrasında da işlenmesine video prodüksiyon adı verilmektedir. Bu yazımızda prodüksiyon ve post-prodüksiyon nasıl yapılır sorularının yanıtlarına göz atacağız. Bilindiği üzere dijital medya teknolojisi ve bununla ilgili yardımcı programlar yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu anlamda hemen herkes amatör bir şekilde videolar çekebilmekte ve belli düzenlemelerle montajlayabilmektedir. Ancak, kaliteli ve profesyonel video prodüksiyon yapabilmek uzmanlık istemektedir. Ben de uzman ve profesyonel bir şekilde prodüksiyon hizmetleri vermeye devam ediyorum. Freelance olarak videolarınızın kurgusunu (post prodüksiyon) yapabiliyorum. Bu konuda istek ve taleplerinizi tarafıma ilettiğiniz takdirde yüksek kalitede prodüksiyon hizmetlerini kısa sürede ve uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Post Prodüksiyon Nedir?

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi daha önceden çekilen videoların belli aşamalardan geçirilerek düzenlenmesi ya da işlenmesine post prodüksiyon adı verilmektedir. Bu tür çalışmaların profesyonel bir şekilde yapılması şarttır. Özellikle kurumsal ve ticari firmalar için yapılacak olan çalışmalarda en iyisini sunmak şarttır. Endüstriyel çekimler konusunda deneyimlerimi ve titiz çalışmalarımı sizler için sunmaya devam ediyorum. Tanıtım filmi, film çekimleri, resim ya da özel kısa videoların düzenlenmesinde post prodüksiyon hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Tüm bunlar ve diğer noktalardaki ihtiyaçlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Post Prodüksiyon

Prodüksiyon çalışmalarında birkaç farklı aşama olmalıdır. Bu anlamda post prodüksiyon da bu aşamalardan biridir. Genel olarak profesyonel bir prodüksiyon çalışması için öncelikle kurgu gerekmektedir. Bu anlamda farklı alanlarda çekimlerin yapılması ile yapılmak ya da ulaşılmak istenen amaca göre bir kurgu belirlenmelidir. Yapılacak olan çalışmalar da bu kurguya uygun bir şekilde olmalıdır. İlk aşamada pre prodüksiyon süreci tamamlanmalıdır. Bu süreçte konsept, senaryo ve metinler yazılmalıdır. Prodüksiyon aşaması da pre kısmından sonra devreye girmektedir. Çekimleri yapılan ve metinleri yazılan videoların uyumlu bir şekilde işlenmesi sürecine post prodüksiyon adı verilmektedir. Post prodüksiyon aşamasında yapılacak olan çalışmaların firmanın kurumsal kimliğine ve ana hedeflerine uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda tarafımca sunulan hizmetlerde tüm istek ve talepleriniz karşılanmaktadır. Freelance olarak tarafımdan hizmet talep etmeniz durumunda yüzyüze yapacağımız görüşmelerde tüm detaylar konuşulacaktır. Yine tarafımca firmanızın kurumsal yapısı, ürün ve hizmetleriniz incelenecektir. Kurumsal ve ticari firmalar dışında bireysel çalışmalarınız için de benden destek talep edebilirsiniz. Her zaman ve her konuda yüksek kalitede çözümleri en uygun fiyat avantajları ile sunmaya devam ediyorum.

Prodüksiyon Fiyatları

Prodüksiyon fiyatları konusunda sizlere yardımcı olmak temel ilkelerim arasında yer alıyor. Kişisel olarak freelance grafik tasarım ve prodüksiyon hizmetleri sunuyorum. Sunmuş olduğum tüm bu hizmetlerde kalite birinci önceliğim olmaya devam ediyor. Özellikle prodüksiyon fiyatları noktasında rakipsiz avantajlar tarafımca sağlanmaktadır. Kalite dışında önem verdiğim bir diğer konu ise zamanında teslimattır. Söz verdiğim süre içerisinde işin teslimatını sağlamak her zaman önceliğim olmaya devam etmektedir. Son olarak kalite ve hızın yanında uygun fiyat politikamdan söz etmek istiyorum. Freelance grafik tasarım ya da prodüksiyon hizmeti veren kişilerden hizmet almanızın önemli avantajlarından biri de fiyatların uygun oluşudur. Ben de kişisel olarak elde ettiğim avantajları sizlere her zaman maksimum şekilde yansıtıyorum. Uygun fiyatlarla tarafımdan alacağınız prodüksiyon hizmetlerinde memnuniyet garantisi verilmektedir. Tüm bunlar ve daha fazlası için doğru yerde olduğunuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Beni arayabilir ve ihtiyaçlarınızı bana ileterek tarafımdan her türlü desteği alabilirsiniz.